>

İnsanın kendi hakkında bilgi vermesi epey zormuş. Bu sayfayı yazana kadar epey kafamda kurguladım. Baktım olmuyor, aklıma geleni yazayım, sonra düzenlerim diyerek başladım yazmaya.

1989 yılında Amasya’da doğdum. Liseyi bitirene kadar da orada yaşadım. Daha sonra ancak tatillerde, ailemi ziyaret etmek için gittim/gidiyorum. Ben de Amasya’nın yeri büyüktür. “İlk defa” diye başlayan cümlelerimin çoğu burada gerçekleşti.

Çevirmeli bağlantıdan bu yana internet kullanıcısıyım. Tabi o zamanlar internet şimdiyle kıyaslanamayacak durumdaydı. Bakalım zamanla daha neler değişecek?

Bilgisayar ile tanışmam ise 1994 yılında oldu. MS-DOS üzerinden oyunlar oynuyordum sadece 🙂 İlk bilgisayarıma ise 1999 yılında sahip oldum. İlk başlar da sadece bilgisayarcıların nefret ettiği, “Yine mi sen geldin? Bu sefer ne yaptın?” diye söylendiği biriyken, bir gün önüme attılar windows 98 cdsini verdiler elime bir kağıt yolladılar beni. 1 Hafta süren boğuşmalar neticesinde ilk formatımı atabildim. Sonrasında sürekli öğrenmeye ve bozmaya başladım. Kaç tane anakart, ram, modem bozduğumu hatırlamıyorum bile. 2001 Yılında HTML ile tanıştım. Başta çok basit çalışmalar yapıyordum. Fakat geliştirdim. Yıllardır ya WordPress kullanıyorum yada PHP ile kendim kodluyorum. Kaç site yaptım, kaç site kapadım hiç saymadım.

Zaman zaman kendi girişimlerime yelken açmak istesem de, çevre şartları ve hayat çelmeleri ile şu ana kadar bunu başaramadım. Yine de “Elbet bir gün” diyerek çalışmalarıma son sürat devam ediyorum.

Tüm bunların yanı sıra, gezip tozmaya, müziğe ve poğaçaya karşı da kalbimde bir takım hisler besliyor; yaşamanın hakkını vermeye çalışıyorum.

 

Site Footer